Relaxace

Relaxační část se skládá ze tří saun – finské, parní a infrasauny, odpočívárny s vyhřívanými lehátky, chladícího bazénku včetně sprchových koutů a v neposlední řadě masérny. V naší nabídce je celá řada klasických i méně známých masáží např. baňkování, reflexní masáže nohou, lymfatické masáže, relaxační masáže vonnými oleji, thajská masáž, atd., které určitě stojí za to vyzkoušet.

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem, který se užívá k odstranění bolesti, navodění dobré nálady a k zotavení svalstva již po celá tisíciletí. Masáže tedy představují vhodné obohacení péče o celé lidské tělo a jeho zdraví a také kondici. Pokud Vás například trápí bolesti nohou, nebo zad, mohou Vám masáže pomoci! V dnešní uspěchané době plné stresu a nervozity jsou masáže perfektní součástí relaxace. Masáže jsou navíc velmi prospěšné a přinášejí mnoho příznivých účinků pro naše tělo.

Reflexní masáž chodidel

V Asii je masáž nohou součástí běžného života. Největší obliby a dokonalosti propracování masážní techniky docílili Číňané. Reflexní masáž nohou je starobylá masáž reflexních míst na chodidlech, která umožňuje účinnou celotělovou relaxaci a zajišťuje volný průtok životní energie celým tělem. Vychází z map akupunkturních drah, jejichž původ sahá do starověké Číny. Průtok energie je blokován v důsledku nesprávného způsobu života, provázeného přepínáním a stresem a lidský organismus je pak unaven a vyčerpán.

Reflexní masáž chodidel má celkové regenerační, uvolňující a posilující účinky na organizmus. V rámci prevence předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a napomáhá lepšímu snášení stresu. Může pomoci i při akutních potížích, bolestech. Pozor! Vzhledem k vazbě jednotlivých vnitřních orgánů s akupresurními body na chodidlech, není tato masáž vhodná v těhotenství a při vážných zdravotních problémech.

Reflexní terapii lze využít při:

  • migrénách
  • bolestech zad a plotének
  • bolestech kloubů
  • ischiasu
  • skolióze
  • alergiích
  • detoxikaci těla
  • podpoře lymfatické drenáže


Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je technika, která se už odedávna praktikovala na Havajských ostrovech nebo v Číně. Na tělo masírované osoby se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37 - 40°C. Teplo kamenů se klientovi rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje.


Kameny zároveň předávají, mimo naakumulovaného tepla, velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Tyto cesty bývají často špatně průchodné nebo zcela uzavřené, ale díky masáži lávovými kameny se znovu otevírají. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu.

Účinky masáže:

  • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • hluboce relaxuje a harmonizuje
  • postupně prohřívá celé tělo
  • pomáhá detoxikaci organismu
  • vyrovnává energii v těle


Baňkování

Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.

Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou např. přikládat na plíce a průdušky a tím dochází ke zlepšení dýchání.

Účinky baňkování:

  • odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
  • detoxikuje organismus
  • příznivě působí na lymfatický systém
  • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
  • odstraňuje problémy s močovým měchýřem
  • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
  • působí proti otokům a bolestem nohou 

Saunování má zejména preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, bolesti kloubů a svalů ustoupí. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu či nervozitu.

Během saunování se tělo začne silně okysličovávat, dojde k rozšířování kožních pórů a cév. Zlepší se dýchání kůže, ta je potom vláčnější a svěžejší a taktéž končetiny se lépe prokrví. Díky silnému pocení, začne tělo vylučovat mnoho látek, mezi kterými jsou i látky škodlivé.

Infrasauna

Vyhřívací kabina znamená revoluci v možnosti regenerace organismu za využití terapeutického efektu infračerveného záření. Je infračervené záření této kabiny skutečně bezpečné?

Není třeba mít obavy. Toto záření nemá nic společného s UV zářením (odpovědným za spálení kůže při opalování a s poškozením kůže), anebo nukleárním zářením.


Zářící teplo je jednoduše forma energie, zahřívající tělesa přímo, a to bez zahřívání vzduchu, který je mezi nimi. V infračervených saunách, kde teploty dosahují od 20 do 60 stupňů Celsia je mnohem snazší a příjemnější dýchat, než je tomu v tradičních saunách. Infračervené sauny se mohou používat i s otevřenými dveřmi dokořán, pokud jediným požadovaným výsledkem je infračervená penetrace, nebo pokud požadujeme svalové prohřátí (sportovní svalové předehřátí) bez dosažení výrazné potivosti, a to vše i v plném oblečení. Tento přístup může být používán před svalovým strečinkem, posilováním, běháním anebo před vystavením se nízkým teplotám.

Teplota v sauně 40 - 60 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně 3 - 12 %
Doporučená doba pobytu 25 - 35 min

Parní sauna

Parní lázeň, vedle pocitových a relaxačních účinků, působí blahodárně, což je dnes i lékařsky prokázáno, při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatických a kloubních onemocněních a poruchách krevního oběhu. Velice významné je působení páry na pokožku. V parní lázni dochází k uvolňování pórů pokožky, čímž dochází k vyplavování nečistot a přebytečného mazu z povrchu těla.


Parní kabiny slouží zejména k uvolnění organizmu, relaxaci a zmírňují revmatické potíže. Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, mající zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny.

Pobyt v parní lázni:

  • pomáhá k uvolnění dýchacích cest
  • přispívá k regeneraci přetíženého svalstva
  • zmírňuje celkovou únavu příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci
  • blahodárně působí na klouby a dokáže ulevit od revmatických potíží
Teplota v sauně 35 - 55 °C
Relativní vlhkost vzduchu v sauně 90 - 100 %
Doporučená doba pobytu 25 min

Finská sauna

Finská sauna má prokazatelné účinky na lidský organismus. Během pobytu ve finské sauně dochází k intenzivnímu pocení, díky němuž se pokožka zbavuje nečistot z pórů a je povzbuzována látková výměna Léčí řadu fyzických onemocnění a předchází jejich výskytu. Mimo účinků na fyzické zdraví také pomáhá odbourávat stres a navozuje pocit vnitřního uvolnění.


Parní kabiny slouží zejména k uvolnění organizmu, relaxaci a zmírňují revmatické potíže. Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, mající zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny.

Pobyt ve finské sauně:

  • příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci
  • zmírňuje celkovou únavu
  • přispívá k regeneraci přetíženého svalstva
    Teplota v sauně 80 - 110 °C
    Relativní vlhkost vzduchu v sauně 3 - 12 %
    Doporučená doba pobytu 10 min


    Víte že si můžete pronajmout soukromě whirlpool?


    Saunová část AQUA komplexu

    Saunování má zejména preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, bolesti kloubů a svalů ustoupí. Stejně tak utiší Vaše podrážděné nervy, migrénu či nervozitu.